PPQ NAVY OPS 4"


na prodejně
PPQ NAVY OPS 4

Ráže: 9x19

kategorie: Walther
kód: WAL2787105
k nákupu doložit: Nákupní povolení Pistole samonabíjecí
cena s DPH: 19 000 Kč
 776 EUR
dostupnost: na prodejně
poznámkanutno vyzvednout na prodejně
koupit:

sdílet:

    WAL2787105 WAL2787105-1 WAL2787105-2 WAL2787105-3 WAL2787105-4 WAL2787105-5

WALTHER PPQ NAVY OPS 4", 9 mm Luger (9x19)

Walther PPQ Classic (někdy označovaný též jako M1) je prvním a nejstarším provedením celé současné modelové řady samonabíjecích pistolí PPQ zbrojovky Carl Walther GmbH. Zbraň, navazující na fenomenální Walther P99, si uchovala typický kolébkový vypouštěč zásobníku v kořeni lučíku. Původně se model označoval pouze PPQ, nicméně s pozdějším příchodem upraveného provedení PPQ M2 s tlačítkovým vypouštěčem zásobníku bylo označení doplněno na PPQ Classic, byť někdy bývá ne zcela správně uváděno PPQ M1.

Zbrojovka Walther vstoupila do nového tisíciletí s oblíbeným a prověřeným, nicméně pozvolna stárnoucím modelem P99 v několika variantách, přičemž pomyslným vrcholem této modelové řady bylo provedení P99Q. Z tohoto modelu se následně dále vyvinula zcela nová pistole, jež se stala záhy velmi oblíbenou služební i obrannou zbraní a postupem, času si našla cestu i mezi sportovní střelce: Walther PPQ (Polizei Pistole Quick Defence). Původní varianta se nabízela pouze s tradičním německým vypouštěčem zásobníku tvořeným kolébkovou oboustrannou páčkou kopírující tvar kořene lučíku, nicméně následně zejména pod tlakem amerického trhu byla přestavena modifikovaná verze M2 s vypouštěčem tlačítkovým přestavitelným na levou či pravou stranu rámu. Na bázi rámu modelu PPQ M2 jsou dnes nabízeny prakticky veškeré modely řady PPQ / Q4 / Q5, nicméně na objednávku lze jakýkoliv z modelů zbrojovky Walther dodat rovněž s rámem typu Classic.

Pistole má uzamčený závěr a oboustranné ovládání. Závěr má lichoběžníkový průřez a výrazné hmatníky v přední i zadní části, což usnadňuje jeho úchop při natahování zbraně. Rám je v přední části opatřen montážním railem.

Pistole Walther PPQ Classic se vyznačuje zejména vynikající, propracovanou ergonomií rámu s možností výměny hřbetu rukojeti, plně oboustranným ovládáním a dále pak špičkovou spouští Quick Defence, jež patří bezesporu k těm nejlepším spoušťovým mechanisům striker-fired pistolí. Pokud by někomu snad ani tento výborný spoušťový mechanismus byl málo, může jej nahradit custom spouštěmi Walther Dynamic Performance nebo Walther Expert.

PPQ Classic se v základu dodává s ocelovými luminiscenčními mířidly, jež je možné vyměnit za špičková mířidla z produkce firmy Evoarms (Zendl) nebo robustní služební mířidla americké firmy Truglo. Rukojeť rámu pak může být opatřena vynikajícím nalepovacím gripem Talon.

 

Technické údaje:
Typ zbraně v CRZ pistole samonabíjecí
Rozměry (DxVxŠ) 180 x 135 x 34 mm
Závěr ocel, povrch Tenifer
Rám polymerový
Hlaveň 4" / 102 mm - polygonní vývrt, Teniferovaná
Záměrná 156 mm
Hmotnost s / bez zásobníku 740 g / 695 g
Kapacita zásobníku 15+2 nábojů
Odpor spouště 2500 g / reset 7 mm
Typ mířidel ocelová, fluorescenční tečky
Typ railu Picatinny / MIL-STD-1913


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.