Q5 Match Steel Frame


na prodejně
Q5 Match Steel Frame

Pistole schválena pro IPSC divize Production a Production Optics

kategorie: Walther
kód: WAL2830141
k nákupu doložit: Nákupní povolení Pistole samonabíjecí
cena s DPH: 42 670 Kč
 1 707 EUR
dostupnost: na prodejně
poznámkanutno vyzvednout na prodejně
koupit:

sdílet:

    WAL2830141 WAL2830141-1 WAL2830141-2 WAL2830141-3 WAL2830141-4 WAL2830141-5 WAL2830141-6

Walther Q5 Match Steel Frame, 9 x 19 mm


Síla vykovaná z oceli: Unikátní pistole od legendárního německého výrobce.


Pistole Walther modelové řady Q4/Q5 SF (Steel Frame) vytvořily kategorií zbraní samu pro sebe: Aktuálně se jedná o jedinou řadu pistolí s přímoběžným vnitřním úderníkem (tzv. Striker Fired), jež zároveň užívají ocelový rám. A zde jde navíc o rám špičkově vyrobený z polotovaru – ocelového výkovku, jenž je následně zpracován metodou přesného třískového obrábění na CNC strojích.

 

Konstrukčně modelová řada pistolí „Steel Frame“ vychází z oblíbeného a rozšířeného modelu PPQ, s nímž sdílí i některé shodné díly. Jde tedy o samonabíjecí pistoli s uzamčeným závěrem systémem Browning – Petter (uzamčení vnějším hranolem nábojové komory hlavně do zvětšeného výhozního okénka závěru), s odemykáním prostřednictvím otevřené kulisy na spodku hlavně a krátkým zákluzem hlavně. Rám zbraně je v tomto případě ocelový, vysoce přesně třískově obráběný. Spoušťové ústrojí je jednočinné, s vnitřním přímoběžným úderníkem a má konstatní odpor a délku chodu spouště. Stejně jako modelová řada PPQ i navazující pistole řady Steel Frame vynikají špičkovou ergonomií a snadnou dosažitelností ovladacích prvků. Bez rozdílu užité spouště tyto zbraně vynikajíc špičkovou charakteristikou spoušťového mechanismu. Zásobníky jsou ocelové, s plastovými nebo hliníkovými botkami a jsou rovněž kompatibilní s modelovou řadou PPQ.

 

Model Q5 Match SF je základním provedením této modelové řady. V této konfiguraci je aktuálně tato pistole schválena k užití v divizích Production a Production Optics dle pravidel IPSC. Zbraň nad jiné vyniká špičkovou přesností danou užitím hlavně délky 5“ (127 mm) s osazenou nábojovou komorou (patent G. Lugera) ve spojení s výraznými mířidla LPA (světlovodná muška a stavitelné hledí). Závěr je opatřen originálním montážním rozhraním Walther pro instalaci volitelných mikro kolimátorů, sestávajícím z montážních adaptérů (destiček). Vedení vratné pružiny je ocelové.

 

Ovládací prvky jsou plně oboustranné: Záchyt závěru má oboustranný prodloužený hmatník a vypouštěč závěru lze nainstalovat jak pro praváka, tak leváka. Závěr je opatřen výraznými hmatníky v zadní i přední části, což usnadňuje natažení zbraně libovolným úchopem.

 

Ocelový rám je v přední části opatřen montážním railem Picatinny umožňujícím instalaci volitelného příslušenství, v zadní části pak výraznou ostruhou (bobřím ocasem) a výměnnými střenkami.

 

Technické údaje:
Typ zbraně v CRZ pistole samonabíjecí
Ráže 9 mm Luger (9 mm x 19)
Kapacita zásobníku 15+1 (příp. 17+1)
Rozměry (délka x výška x šířka) 220 x 137 x 36 mm
Hlaveň 5" / 127 mm
Hmotnost s / bez zásobníku 1188 g / 1107 g
Spoušťové ústrojí Quick Defense (jednočinné)
Odpor spouště 25N
Mířidla:
světlovodná muška LPA
výměnný adaptér se stavitelným hledím LPA
výměnné adaptéry pro montáž kolimátorů


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.